wrthxstudio

Loading

Project Manager – хто він? Огляд професії від Володимира Андрійовича

Project Manager – хто він? Огляд професії від Володимира Андрійовича

Стрімкий розвиток галузі ІТ вимагає від фахівців йти у ногу з часом. Коли у великих компаніях приймають на роботу джуніор PM, зазвичай, йому призначають наставника (ментора), що вводить початківця у курс справ, координує й підтримує новачка. Опишіть коротко вакансію і набір завдань, які має вирішити кандидат.

професія Project Manager

Типовий робочий день Project Manager в IT-компанії може бути дуже різноманітним та динамічним. Він може проводити багато часу на зустрічах з клієнтами, командою та іншими стейкхолдерами, де обговорюються технічні питання, процеси та результати проекту. Щоденна вакансія Middle Project Manager робота може також включати перегляд документації, домовленостей та договорів, спілкування зі стейкхолдерами та підготовку звітів для вищого керівництва. Успішна розробка та впровадження технічних проектів є важливою складовою бізнесу в сучасному світі.

Карьера в IT: должность Project Manager

У середньому шлях від старту до ролі менеджера першого проекту займає 1 – 1,5 роки, а щоб стати професіоналом, буде потрібно все життя – досконалості немає меж. Приблизно через півроку навчання та практики ви зможете претендувати на позицію адміністратора проекту в організації. Після подібної роботи над кількома проектами можна спробувати себе у ролі молодшого менеджера (Junior PM). Проектний менеджмент належить до професій у сфері управління.

професія Project Manager

Кожного дня разом із продакт-овнером (менеджером) та командою ти в режимі реального часу слідкуватимеш за метриками, на які впливає розроблення. Зі свого досвіду скажу, що бувають ситуації, коли на ранковому дейлі мітингу з командою ви бачите певні динамічні зміни в позитивну або негативну сторону. І тут відразу з’являється задача на аналіз і пропрацювання, щоб зрозуміти чому так трапилось, і, можливо, необхідно швидко робити допрацювання. До цього теж треба бути готовим, тож важливо реально оцінити свою гнучкість. Якщо ви ще не готові скласти PMP® іспит, спробуйте пройти сертифікаційний іспит з управління проектами.

Можна здобути вищу освіту в області проектного менеджменту. Крім цього, на ринку є ряд короткострокового навчання тривалістю, як правило, від тижня до року. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих https://wizardsdev.com/ шукачів з досвідом роботи Рroject-менеджером. Комплексна підготовча програма Junior Project Manager — це навчання за актуальним планом з нуля, упор на практичні завдання й допомогу в працевлаштуванні.

Кар’єра Project Manager: від Entry-Level до PMO й Product Manager

Тут є як безплатна, так і платна підписка з цінами від $5. Project manager – це людина, на якій усе тримається. Він як диригент, що керує оркестром, щоб виходила музика, а не хаотичні звуки. Завдяки цій злагодженості народжується успішний проєкт. Знатимеш все про методології та інструменти роботи з проектами, та вмітимеш підбирати потрібні під конкретну задачу.

  • Усі завдання відсортовані за важливістю і зберігаються в одному місці.
  • З PM виростають топ-менеджери, IT директори, CTO та CEO.
  • Компанії з понад 50+ співробітниками схильні платити більше за роботу Рroject Мanager.
  • Кожен проект повинен бути виконаний на високому рівні, щоб Замовник захотів повернутися до вас, як до фахівця, знову.
  • Менеджер проєктів в ІТ сфері з досвідом більше 10 років, авторка навчального курсу Farionova.com по здобуттю професії Project Manager для початківців та досвічених менеджерів.
  • Бізнес зі свого боку думає, яку частину функціоналу можна відрізати і випустити в наступній ітерації.

Отримувати відгук від колег та клієнтів про свою роботу, мати змогу постійно вдосконалюватись, поглинати нові знання. Конкретний розклад дня залежить від кількості проєктів та їх фаз, але щодня у мене є обов’язкові короткі daily standup зустрічі з командами та 1–2 дзвінки з клієнтами. Свій план на день я готую ввечері та коригую його зранку. Мої клієнти в Штатах, вночі від них надходять листи, тож зранку можуть з’явитися нові невідкладні справи. Менеджер проекту повинен час від часу підвищувати свою кваліфікацію, тому що бізнес-процес весь час ускладнюється.

Навчання

Що стосується освіти, то тут роботодавці, частіше, вимагають наявність вищої технічної освіти. Головним завданням менеджера проектів є виконання проекту в потрібний термін, в зазначеному місці, при дотриманні певних умов і т.д. Іншими словами, спеціаліст з проектів повинен контролювати виконання поставленого перед ним завдання з дотриманням всіх вимог. Доволі часто менеджерів підключають до проєкту для розв’язання конкретних задач. Наприклад, попередній РМ не міг знайти контакт із командою, що впливало на продуктивність, або ж project не знайшов спільну мову із замовником.

Фахівці-практики нададуть реальні знання та ще й поділяться практичним досвідом і лайфхаками. Менеджер проєктів в ІТ сфері з досвідом більше 10 років, авторка навчального курсу Farionova.com по здобуттю професії Project Manager для початківців та досвічених менеджерів. Досвід на позиціях Business Analyst, Product Manager, Senior Project Manager, Lead Product Owner в компаніях OWOX, Rozetka, SoftServe. Керувала відділом розробки інтернет-магазину Rozetka. Project Manager – це важлива роль в ІТ-індустрії, яка відповідає за виконання проектів в час та в межах бюджету. Ця роль має свої переваги та недоліки, які варто враховувати при виборі професії.

Менеджер проектів (Проектний менеджер)

Крім того, відкриті позиції з’являються ще й тому, що project піднявся кар’єрними сходами. У таких випадках новому РМ потрібно буде замінити попереднього менеджера та рухатися в потрібному напрямі з вже побудованою командою та процесами. У менеджменті, як і в технічних спеціальностях, є грейди. Людину без досвіду, але з теоретичною базою, можуть взяти на позицію project coordinator. Це позиція, де можна «наростити мускули», щоб із часом почати працювати з власною командою.

професія Project Manager

Потрібно користуватися спеціальними інструментами, які допомагають заощадити час і оптимізувати процеси. Ця стаття буде особливо корисною для Junior Project manager в IT. Проте, робота Project Manager є високооплачуваною та може привести до кар’єрного розвитку в IT-індустрії. Інший можливий шлях – це перейти на більш високу посаду в управлінні проектами, таку як Project Director або Head of Project Management Office (PMO).

Менеджер стоїть на чолі проектів, підбирає команду та координує її дії. Він розподіляє всі завдання та призначає відповідального за кожну з них. Але за помилки членів команди та за весь проект – планування, підготовку, виконання та завершення – несе відповідальність саме project manager. Нічого неможливого немає, і навчитися професії Project Manager цілком реально.

На цьому етапі менеджер аналізує проєкт, складає приблизний кошторис, розраховує орієнтовні терміни виконання, описує обсяги робіт та прораховує ризики. Проєктний менеджер в ІТ збирає всю можливу та неможливу інформацію від замовника, структурує її, передає команді. Він заглиблюється у потреби бізнесу клієнта, шукає та залучує «правильних» спеціалістів, що зможуть ефективно розв’язати проблему. Візьмемо роботу середньостатистичного аутсорсу компанії. До компанії звертаються клієнти, яким потрібно розробити програмний продукт, не наймаючи своїх власних розробників.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *